Vugars Ecmanis – vīrs, kuram reklāma
 nav vajadzīga

Vidzemes patriots līdz kaulam. Darītājs, ne runātājs. Vugars Ecmanis, kurš Latvijā no dzimtās Gruzijas nonāca vēl zīdaiņa autiņos, savas dzīves lielāko daļu ir pielicis roku, lai palīdzētu uzplaukt valstij un īpaši novadam, kurā dzīvo.

Vugars ir nekustamo īpašumu attīstītājs un viesu nama īpašnieks. Bet viņam ir svarīgi, lai arī apkārtējiem klātos labi, tāpēc viņš jau ceturto reizi startēs pašvaldību vēlēšanās, lai Valmieras novads tiktu laba saimnieka rokās. Trīs domes sasaukumus nostrādājis kā opozīcijas deputāts, viņš ir pārliecināts, ka šajās pašvaldību vēlēšanās Latvijas Zemnieku savienība gūs lielu teikšanu. Teikšanu, lai Valmierai un novadam darītu labāko, kas iespējams. Stiprināt tos, kas spēcīgi. Atbalstīt, iedrošināt un palīdzēt tiem, kam tas ir nepieciešams. Gan pilsētu un novadu, gan nozares, gan ģimenes un iedzīvotājus.

Par jaunajiem

Apciemojot Vugaru, vispirms dzirdami viņa dārdošie, sirsnīgie un latvietim tik neraksturīgie labsirdīgie smiekli. Kurš vēl māk stāstīt anekdotes kā Vugars? Kurš vēl prot humorā ielikt gan Valmieras sāpi, gan nebūšanu traģiskuma absurdu? Īsts smaida, labsirdības un omulības iemiesojums. Un vienlaikus – paraugs savējiem. Ecmaņu ģimenē aug četri bērni – vecākā meita jau devusies studēt, bet jaunākajai Vugars pats reizēm pirms skolas pin bizes. Dēls un audžudēls abi tiek audzināti par krietniem vīriem. Ar sievu saskatījušies pirms vairāk nekā 20 gadiem, un tā arī palikuši plecu pie pleca, ejot pa dzīves ceļiem, kalniem, lejām un takām. Skolojot bērnus un glābjot dzīvniekus. Zinot, kāda vērtība ir spēcīgas ģimenes, Vugars tur rūpi par novada nākamo paaudzi – bērniem un jauniešiem. “Valmierā pieejams pilns izglītības spektrs, no bērnudārza līdz pat augstskolai, jauniešiem ir, kur strādāt, veidojas ģimenes. Bet nav, kur dzīvot, un tad viņi aizbrauc uz Īriju vai Norvēģiju vai apmetas Rīgā vai citā Latvijas pilsētā,” uzsver Vugars. Vīzija ir skaidra. Novadam strauji jāuzbūvē daudzdzīvokļu nami. Termiņš? Jau aizvakar. Turklāt ir iespējams panākt, ka izmaksas ir 1100 eiro kvadrātmetrā. Nevis 1600, kā šobrīd Valmierā uzbūvētajos pašvaldības namos. Jaunajām ģimenēm šie dzīvokļi būs pieejami īrei ar izpirkuma iespējām, un galvenais garantijas sniedzējs būs pašvaldība. “Par ieguvējiem kļūs visi, jo jaunās ģimenes paliks pie mums, maksās nodokļus, izmantos pašvaldības pakalpojumus. Turklāt nebūs vajadzības barot bankas. Pēc 15 gadiem mājoklis būs viņu īpašums,” pārliecības un degsmes pilns plānus klāsta Vugars. Savukārt bērnudārzu problēma esot tikai politiskās gribas (vai pareizāk sakot – negribēšanas) jautājums. Atrast vietu un uzcelt jaunu pašvaldības bērnudārzu iespējams pusgada laikā.

Viktors Strāders, uzņēmējs

Vugars ir ļoti atsaucīgs cilvēks, nekad nevienu nepametīs bēdās. Ja nepieciešams, viņš atstās novārtā visas savas lietas, lai palīdzētu citiem. Mēs daudz esam ceļojuši kopā, un ir gadījies, ka kādam no ceļabiedriem pazūd dokumenti, – un Vugars pusi sava ceļojuma ziedo, lai palīdzētu citam nonākt mājās. Nezinu daudz cilvēku, kas šādi rīkotos. Arī kā politiķis Vugars ir ļoti izpalīdzīgs un iecietīgs. Ja Vugaram dos iespēju pieņemt lēmumus Valmieras novadā, ieguvēji būs visi – viņš pratīs uzlabot infrastruktūru par daudz mazāku naudu, nekā tas tiek darīts tagad.

Sakārtot satiksmi

Mēs sadzirdēsim gan Kocēnus, gan Naukšēnus un turpināsim attīstību arī pilsētā,” ir pārliecināts Vugars. Šaubu nav, Valmieras lielnovada pārvaldība būs izaicinājums, tāpēc darāmo darbu sarakstā jau tagad jāliek konkrētas visu pagastu intereses. Viena no prioritātēm – satiksmes infrastruktūras sakārtošana. Lai iedzīvotāji bez sastrēgumiem un liekiem kilometriem ikdienā nonāktu darbā un pēc tam mājās. Labs sākums būtu jauna tilta būvniecība, kas savienotu pilsētu ar apvedceļu, tā gan atslogojot pilsētas ielas no auto plūsmas, gan atvieglojot iedzīvotājiem nokļūšanu Valmierā. Nepieciešamas arī jaunas autostāvvietas Valmierā, vietu Vugars tām jau ir atradis. Vien līdzšinējais mērs ierosinājumus nedzird.

Armands Krauze,
Latvijas Zemnieku
savienības priekšsēdētājs

Vugars Ecmanis ir pieredzējis uzņēmējs un politiķis, kurš jau gadiem Valmieras domē rūpējas, lai valmieriešiem dzīve kļūtu labāka. Valmieras novadam ir vajadzīgi tādi deputāti kā Vugars, kura uzņēmējdarbības pieredze ir bijusi neatsverama, lemjot par saimnieciskajiem jautājumiem pilsētā, un noderēs arī novadam, lai izspriestu, kur visefektīvāk ieguldīt nodokļu maksātāju līdzekļus. Balsojot par Latvijas Zemnieku savienību un Vugaru Ecmani, jūs balsosiet par labāku dzīvi labākā Valmieras novadā!

Atbalsts pedagogiem

Īpašu rūpi Vugars tur par skolotājiem, kuru jau tā ne vieglais darbs pandēmijas ēnā kļuvis par ikdienas varoņdarbu. “Šobrīd pašvaldība skolotājam kompensē vien trešo daļu veselības apdrošināšanas. Mēs panāksim, ka ikviens no novada pedagogiem saņems labu apdrošināšanu vismaz 300 eiro vērtībā,” sola pieredzējušais uzņēmējs. Un piebilst – līdz šim Valmieras pašvaldība neadekvātas summas tērējusi sporta infrastruktūras attīstībai, ir pienācis pēdējais laiks pavērst naudas plūsmu iedzīvotāju labklājības nodrošināšanas virzienā.
Sens gruzīnu teiciens saka: kaimiņš ir kaimiņa spogulis. “Man ir svarīgi dzīvot sakārtotā vietā. Kur labi manai ģimenei, tur labi maniem kaimiņiem. Ar uzņēmējdarbību es nopelnīšu savējiem, bet ar piedalīšanos novada pārvaldībā padarīšu dzīvi labāku pārējiem,” ir pārliecināts Vugars.

Dalies ar rakstu