Novadam jābūt sakārtotam

Mums visiem ir svarīgi, lai ceļš no mājām uz darbu, skolu vai veikalu būtu labs. Lai visur varētu nokļūt ātri un bērniem būtu droši.
Privāto auto īpašnieki gaida, lai ceļš būtu saremontēts un viegli izbraucams, kājāmgājēji novērtē ērtu sabiedriskā transporta sistēmu un izbūvētas ietves, savukārt īpaši enerģiskie cer, ka pilsētu un novadu beidzot caurvīs savienoti un droši veloceliņi. Turot roku uz pulsa Valmieras novadā notiekošajam, labi zinām, kuras ir sāpīgākās vietas. Taču jābūt godīgiem. Mēs nevaram solīt, ka LZS kā uz burvja mājienu sakārtos pilnīgi visus ceļus. Bet mēs noteikti darīsim maksimumu, tāpēc esam izvirzījuši konkrētus darāmos darbus nākamajiem četriem gadiem.

Miljons eiro gadā – ceļiem

“Visā novadā ceļi ir sliktā stāvoklī. Ir jāķeras klāt no kodola, no Valmieras, un pamazām jātiek līdz malām,” saka uzņēmējs Inguss Pavasars. Tāpēc papildus valsts finansējumam Valmieras novada ceļu un ielu remontā plānojam no pašvaldības budžeta ieguldīt vienu miljonu eiro gadā.
Par ceļiem un iedzīvotāju labklājību jārūpējas visu cauru gadu. Tāpēc vasarās pašvaldības grants ceļus un ielas domes dienesti apstrādās ar pretputes materiālu, savukārt ziemā nodrošināsim arī privāto autoceļu attīrīšanu no sniega. Mazsalacas mērs Harijs Rokpelnis norāda – izvēloties saimnieciskus risinājumus, piemēram, grants ceļiem atjaunojot segumu un drenāžas sistēmu, nevis kapitāli remontējot, par to pašu naudu sakārtosim desmit reižu garāku ceļa posmu.
Paturot prātā, ka par lielo autoceļu remontu un uzturēšanu tiek lemts Rīgā, mēs skatāmies, ko varam darīt arī paši. Pašvaldībai ir iespējas lūgt finansējumu un atbalstu konkrētiem ceļu posmiem, mēs kā prioritārus uzskatām savienojumus starp blīvāk apdzīvotām vietām. Kā pirmajiem naudu remontam būtu nepieciešams piešķirt ceļiem, kas no Valmieras ved uz Mazsalacu, Rūjienu un Strenčiem. Vēl, redzot, kāda ir transporta plūsma cauri Valmierai, skaidrs, ka nepieciešams gan Valmieras apvedceļa pagarinājums, gan jauns tilts pāri Gaujai.

Savedīsim kārtībā Valmieras novada ceļus, nodrošināsim sabiedrisko transportu arī attālākajos pagastos un uzlabosim transporta infrastruktūru ar veloceliņiem un autostāvvietām.

Transports visam novadam

Viens telefona zvans – un transports nākamajai dienai nodrošināts. Vienlaikus ar pārdomātu sabiedriskā transporta kustību pa galvenajām satiksmes artērijām plānojam ieviest transportu pēc pieprasījuma mazajos ciemos un attālākajos pagastos, kura funkciju pa dienu pildītu skolēnu autobusi. Lai lieki nelauztu šķēpus, kam pienākas atlaides sabiedriskajā transportā, mēs piedāvājam vienkāršu shēmu – strādājošie par biļetēm maksās, bērni un pensionāri brauks bez maksas, savukārt atlaides pienāksies visiem novadā dzīvojošajiem un strādājošajiem iedzīvotājiem.

Veselībai draudzīgi

Ar velosipēdu uz darbu un pēc veselības! Lai iedzīvotājiem veloinfrastruktūras izmantošana būtu ērta, sakārtosim veloceliņu tīklu, savienojot ne tikai visu Valmieru, bet arī attālākos pagastos. Tādējādi ne tikai sniegsim iedzīvotājiem iespēju pārvietoties veselībai draudzīgā veidā, bet arī veicināsim lauku tūrisma attīstību.
Savukārt tiem, kuri ik dienu brauc ar personīgo auto, padarīsim dzīvi vieglāku, izveidojot jaunas autostāvvietas pilsētā. Lai atslogotu Valmieras centru, tur tiks pārveidota maksas stāvvietu sistēma, savukārt citur pilsētā, gluži tāpat kā citās apdzīvotās vietās, labiekārtosim dzīvojamo māju iekšpagalmus, domājot arī par transporta novietošanas alternatīvām.

Dalies ar rakstu